headerphoto

Európsky týždeň odborných zručností na Strednej odbornej škole, Gemerská 1, Košice

Ako sme už avizovali, stali sme sa oficiálnym partnerom Európskeho týždňa odborných zručností s aktivitou – Previerky zručnosti v odbore kaderník na tému „Spoločenský účes“.

Akcia prebiehala v tvorivej atmosfére. Študenti na svojich modeloch preukázali svoje zručnosti a kreativitu. Tvorivú atmosféru podporila aj súťaživosť. O hodnotenie účesov sme požiadali odborníkov z kaderníckych salónov a spolupracujúcich organizácií. Rozhodcovia (p. Čigášová z L´Oréal Paris, p. Horňáková zo salónov Vogue, p. Černý zo salónov Beauty Expert a predseda krajskej zložky SŽK p. Ervín Boháčik) sa pohybovali medzi súťažiaci počas tvorby účesov, komunikovali s nimi. Sledovali dodržanie technologického postupu, čistotu práce a celkový dojem. A čo naši študenti? Dali si záležať, a modelky boli nie len vyčesané, ale aj primerane nalíčené a oblečené. P. Černý, ktorý v mene všetkých rozhodcov súťaž vyhodnotil, ocenil prácu študentov a vyhlásil poradie na základe rozhodnutia hodnotiacej komisie: 1. miesto Kristína Kondášová, 2. miesto Samuel Cippl, 3. miesto Miriam Žaloudková. Celá akcia bola ukončená veľmi družne a veselo spoločnou fotografiou všetkých zúčastnených. Celá akcia bola ukončená veľmi družne a veselo spoločnou fotografiou všetkých zúčastnených.

Previerky zručnosti vo forme medzitriednej súťaže boli novou inšpiratívnou formou školskej aktivity. Študenti mohli zhodnotiť svoje schopnosti a zručnosti, porovnať sa so svojimi spolužiakmi, je to impulz pre ich prípravu na úspešné vykonanie záverečných skúšok a následne praktickej časti odbornej zložky MS. Veríme, že previerky zručnosti konané 18.10. 2019 v priestoroch kaderníckej prevádzky a z príležitosti Európskeho týždňa odborných zručností budú podnetné aj pre ostatné odbory a ročníky našej školy.